TROJAN akumuliatoriai

TROJAN technologijos

Kodėl TROJAN?

Akumuliatorių tipai

Taisyklinga priežiūra

Populiariausių modelių kainos

Prisijungti prie Girupis.lt
Pamiršote slaptažodį?
Pamiršote slaptažodį?

Negalite prisijungti? Įveskite el. pašto adresą ir el. paštu atsiųsime instrukcijas kaip prisijungti ar pasikeisti slaptažodį.

Prisijungti

Akumuliatorių tipai

Visi TROJAN gaminami gilaus - ciklo akumuliatoriai yra švino rūgštiniai, tačiau priklausomai elektrolito būvio, gali būti skirstomi į:

 • Klasikinius akumuliatorius su skystu elektrolitu
 • Gelinius (GEL) neaptarnaujamus akumuliatorius 
 • AGM neaptarnaujamus akumuliatorius

  Ši iliustracija paprastai ir aiškiai parodo akumuliatorių elektrolitų būvius (t.y. akumuliatoriaus "užpildus")

  PB gel ir AGM.png

  Realybėje akumuliatorių vidus atrodo taip:

  PB gel ir AGM realybėje.png


  Kaip žinoti, kuomet kokį akumuliatorių pasirinkti?

  AGM ir GEL akumuliatorių nereikia papildomai pildyti vandeniu, tad juos paprasčiau prižiūrėti. Tačiau reikia turėti omeny, kad šių akumuliatorių tarnavimo laikas yra trumpesnis, negu kad su skystu elektrolitu: 

  AGM, GEL ir SKYSTO ELEKTROLITO baterijų savybių palyginimas 
   Skysto elektrolito
   GEL 
  AGM
   Puikus ciklų skaičius
   Geras ciklų skaičius
   Geras ciklų skaičius
  Geriau už kitus veikia esant 
  aukštoms temperatūroms
   Platus veikimo temperatūros
   diapazonas
   Geriau už kitus veikia esant
   žemoms temperatūroms
  Reikalinga retkarčiais papildyti
  distiliuotu vandeniu ir atlikti
  išlyginamąjį krovimą 
   Neaptarnaujami
   Neaptarnaujami
  Aukštas savaiminis išsikrovimo 
  lygis
   Žemas savaiminis išsikrovimas
   Žemas savaiminis išsikrovimas
  Pigiausi kaštai (€ / kWh)
   Didžiausi kaštai (€ / kWh)
   Vidutiniai kaštai (€ / kWh)


  AGM akumuliatoriai dar gali būti naudojami ir kaip starteriniai, o TROJAN atveju - kaip dvigubos paskirties - gilaus iškrovimo ir starteriniai (gamina 2 modelius - 6V-AGM (6V ir 200Ah) ir 8D-AGM (12V ir 230Ah).

  TROJAN atveju GEL ir AGM akumuliatoriai t.p. yra gilaus ciklo - t.y. juos galima pilnai iškrauti (svarbu - tokiu atveju trumpėja ciklų skaičius) ir vidutiniškai jie tarnauja apie 20% trumpiau, nei analogiški akumuliatoriai su skystu elektrolitu. Tačiau ši prielaida galioja tik esant taisyklingai priežiūrai: pilnas įkrovimas be pertrūkių ir ne per dažnas iškrovimas iki 0. 

  Neaptarnaujamų akumuliatorių segmente turbūt ateitis neišvengiamai yra AGM akumuliatorių pusėje - ankščiau buvo susiduriama su technologiniais apribojimais ir sunkumais gaminant AGM, todėl jie buvo pakankamai brangūs ir tarnaudavo trumpiau nei GEL. Tačiau TROJAN investavo į mokslinius tyrinėjimus ir gamybos automatizaciją ir jiems pavyko pagaminti sertifikuotus gilaus iškrovimo AGM akumuliatorius (kol kas vieninteliams), kurie ciklų skaičiumi nenusileidžia TROJAN GEL akumuliatoriais, tačiau tuo pat metu yra vidutiniškai 35% pigesni už GEL. Akivaizdu, kad ekonominiai sumetimai neišvengiamai padarys savo. Iš kitos pusės, AGM akumuliatoriai vis tiek yra vidutiniškai apie 40% brangesni, nei skysto elektrolito, o įvertinus ilgesnį skysto elektrolito akumuliatorių tarnavimo laiką, skirtumas yra dar didesnis. Tad AGM akumuliatorius tikslinga naudoti ten, kur nėra galimybės užtikrinti, kad akumuliatoriai būtų laiku užpildomi vandeniu ir periodiškai jiems atliekamas išlyginamasis krovimas. Tokiu atveju pigiau bus eksploatuoti AGM akumuliatorius.